Praznovanje Obletnice: Kako

Kazalo:

Anonim

Gostitelj prireditve je glavna oseba na proslavi, morda po junaku dneva. Praznovanje rojstnega dne ali obletnice je odgovorno podjetje, saj v njem ni drugih poskusov. Zato bo tudi za take mojstre improvizacije, kot so gostitelji praznikov, koristno, da si zapomnijo nekaj nasvetov za vsak izhod.

Praznovanje obletnice: kako

Navodila

Korak 1

Izmislite slog praznovanja. Skoraj do katerega koli okroglega datuma - 30, 40 in še bolj 50 let - ima človek že določen življenjski slog, poklicno pripadnost, navade in odvisnosti. Na podlagi njih morate izbrati temo obletnice. Pogovorite se in se o scenariju dogovorite z junakom priložnosti ali njegovimi sorodniki, ki so odgovorni za pripravo.

2. korak

Izberite mesto in premislite o zasnovi dvorane. Poleg tradicionalne dekoracije z rožami in / ali baloni lahko izberete posebne elemente, ki poudarjajo temo večera. Za navdušenega voznika je torej primerna restavracija v muzeju starodobnih avtomobilov, za častnika ali jadralca - modna navtična tema.

3. korak

Zapomnite si imena povabljenih. Ena od funkcij gostitelja praznovanja je prenašanje besede z ene čestitke na drugo, pa tudi seznanjanje govorca s tistimi gosti, ki ga ne poznajo. Zato si na varalico vnaprej zapišite imena in imene častnih gostov (starši, zakonec, otroci junaka dneva, njegovi najbližji prijatelji, pa tudi partnerji, šefi itd.).

4. korak

Ne pritiskajte na goste z natečaji in drugo zabavo takoj po začetku pogostitve. Osvežiti se morajo, imeti nekaj kozarcev, spoznati sosede za mizo, da se bodo počutili bolj sproščeno.

5. korak

Na začetku večera izvedite vrsto tekmovanj v sedečem položaju, med katerimi gostom ni treba zapustiti sedežev. Po tem preidite na bolj aktivno zabavo. Zapomnite si formulo za optimalno ravnovesje zabave in sprostitve: za 40 minut programa - 20-30 minut plesa in "prostega časa". Povabljencev ne utrudite preveč - navsezadnje so se na obletnico prišli zabavati.